zdjecie w tle

Witamy w Marinie Yacht Park

Marina Yacht Park to nowoczesna przystań jachtowa, która od 2019 roku uatrakcyjnia polskie wybrzeże Bałtyku. Obiekt wyposażony jest w funkcjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy, a nowoczesny system zarządzania i rezerwacji sprawiają, że Marina Yacht Park to idealne miejsce przygotowane na przyjęcie jednostek z Polski i z zagranicy, jak również przyjazne stałym armatorom. 

Przystań jachtowa Marina Yacht Park posiada 150 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu oraz doskonale przygotowaną infrastrukturę. 72 miejsca przeznaczone są dla jednostek krótszych niż 14 metrów, 42 dla krótszych niż 12 metrów, 26 miejsc dla jednostek poniżej 10 metrów oraz 10 stanowisk dla jachtów do 20 m długości. Głębokość mariny pozwala na przyjęcie jednostek o zanurzeniu do 8 metrów. Dodatkowo Marina Yacht Park posiada 24 miejsca do dokowania skuterów specjalnie przygotowanymi dla tego typu jednostek pomostami pływającymi.

Przystań jachtowa spełnia wysokie standardy ekologiczne, zapewniając możliwość korzystania z punktów odbioru ścieków sanitarnych, toalet chemicznych i punktów segregacji śmieci, a pobliska stacja paliw zlokalizowana na nabrzeżu umożliwia bezpieczne tankowanie paliwa. Teren mariny jest ogrodzony oraz stale monitorowany.

W ramach mariny funkcjonuje też nowoczesny bosmanat o powierzchni ponad 300 m kw., w którym znajdzie się m.in. zaplecze socjalne, 15 pryszniców, toalety, pralnia, pomieszczenie bosmana, kubryk oraz salka na szkolenia i spotkania. Na terenie Mariny Yacht Park świadczone będą usługi związane z potrzebami armatorów m.in. mechanik, żaglomistrz i szkutnik. 

Marina Yacht Park jest czynna przez cały rok w sezonie letnim i zimowym: 

  • SEZON LETNI: od 01.05. do 31.10 
  • SEZON ZIMOWY: od 01.11 do 30.04

ZASADY WCHODZENIA DO MARINY

Z uwagi na dużą ilość wydarzeni i ruch w Marinie Yacht Park prosimy o wcześniejsze planowanie postoju. Formularz postoju znajdą Państwo w zakładce "CENNIK" na naszej stronie. Dzięki temu będziemy mogli przygotować dla Państwa najlepsze możliwe miejsce do cumowania jednostki.

Marina Yacht Park znajduje się w Basenie Prezydenta w obrębie Portu Morskiego Gdynia. Wejście do "Mariny Yacht Park" możliwe jest przez wejście Południowe na następujących zasadach:

  • Wymagane jest wywołanie radiowe "Marina Yacht Park" na kanale 12VHF przed wejściem do Kanału Południowego. Wywołanie jest również nawiązaniem kontaktu z Bosmanem Mariny Yacht Park, który wskaże miejsce postoju w Marinie. Stały nasłuch na kanale 12VHF prowadzi także Kapitanat Portu Gdynia
  • Przed wejściem do mariny obowiązkowe jest zrzucenie żagli. Wejście i wyjście odbywa się na silniku
  • W marinie obowiązuje ograniczenie prędkości do 3 węzłów (5km/h) oraz ruch prawostronny.
  • Podczas wchodzenia/wychodzenia należy zwrócić szczególna uwagę na manewry jednostek uprzywilejowanych (statki pasażerskie, jednostki o ograniczonej manewrowości)

Aby uniknąć zakłócania pracy na kanale 12VHF Bosman wskaże inny kanał roboczy (najczęściej będzie to kanał 20 VHF) celem ustalenia szczegółów postoju.

W przypadku braku radiotelefonu można uzyskać kontakt z Bosmanem poprzez nr telefonu Mariny widoczny na stronie www.: 78 555 7777.

Bosman Mariny Yacht Park jest do dyspozycji żeglarzy całą dobę i z przyjemnością będzie służył wsparciem i pomocą.